Czy mogę przyjmować leki przeciwdepresyjne planując ciążę?

Witam mam 30 lat od 20 jestem na lekach przeciwlekowych, przeciwdepresyjnych. Chciałabym zajść w ciążę. Niema takiej obcji abym zrobiła to bez leków. Odstawilam effetin ale muszę brak przynajmniej hydroxyzyne czy jest ona w miarę bezpieczna dla dziecka? Jakie inne leki uspokajające można brać starajac się o dziecko? Jak tylko dowiem się że jestem w ciąży dostawie je na 1 trymestr. Bardzo proszę o odpowiedź. Oczywiście jestem pod opieką psychiatry ale chciałabym znać inna opinie.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Należy to indywidualnie rozważyć w porozumieniu z ginekologiem oraz psychiatrą [czy istnieje możliwość czasowego odstawienie leczenia]. Pozdrawiam.