Czy mogę współżyć w 39 tygodniu ciąży?

Jestem w 39 tygodniu ciąży, jednak mój lekarz jest w tej chwili na urlopie. Ogólnie miałam zagrożenie porodem przedwczesnym, Ale dotrwalam do 39 tygodnia i nie mam praktycznie żadnych skurczy. 2 tygodnie temu mialam rozwarcie na jeden palec i praktycznie zostalam bez szyjki. Czy mogę współżyc?

Lek. Katarzyna Szymczak

Ciąża jest donoszona także może Pani, może to przyspieszyć wystąpienie czynności skurczowej.
Pozdrawiam