Czy mogę wyczuwać płód?

Witam!
Od około miesiąca mam wrażenie, że na wysokości pępka wyczuwam płód dziecka. Czy jest to możliwe? Okres mam, aczkolwiek mam wrażenie, że jestem w ciąży. Jeśli to nie dziecko, to co?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!
Najlepszą metodą na sprawdzenie, czy jest się w ciąży, jest wykonanie domowego testu ciążowego, który można kupić w aptece. Nie należy sugerować się występowaniem regularnych krwawień, gdyż zdarza się, że kobiety mają regularne plamienia nawet do trzeciego miesiąca ciąży.
Jeśli ciąża zostanie wykluczona, należy poszukać inne przyczyny dolegliwości. Nie wykluczone, że ma związek z zaburzeniami przewodu pokarmowego. Wyczuwanie podskórnej zmiany może świadczyć o nowotworze.
Wizyta u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej powinna przybliżyć do ustalenia przyczyny dolegliwości.