Czy mój tata jest uzależniony od alkoholu?

Dzień dobry, mój ojciec co jakiś czas wpada w „ciągi alkoholowe”, nie pije przez miesiąc/dwa, a potem pije 4-5 dni bez przerwy i tak w kółko. Czy jest to alkoholizm? Ciężko znosi detoks po tych 4/5 dniach picia, ma stany lękowe, płacze, ma wrażenie, że umiera, wszystko go boli i nie ma na nic siły. Powrót do normalności zajmuje mu 2/3 dni. Nie wiem jak mu pomóc. Czy zaszycie się to dobre wyjście z tej sytuacji?

Dzień dobry, dobrym wyjściem z sytuacji będzie gdy Pani ojciec skorzysta z pomocy Ośrodka leczenia uzależnień. Również Pani może uzyskać tam pomoc psychologiczną. Z Pani opisu wynika że jest to szkodliwe nadużywanie alkoholu. Istnieje ryzyko uzależnienia.

Pozdrawiam

Dorota Nowacka