Czy moje objawy są powiązane z arytmią?

Dzień dobry, Przez pół roku miałam ogromny stres związany z chorobą w rodzinie. Gdy sytuacja się uspokoiła, zaczęłam odczuwać częste-raz na 1 lub kilka minut-dodatkowe uderzenia serca, ale głównie w pozycji leżącej, np. wieczorem. Niekiedy w ciągu dnia i ogromne zmęczenie, taki brak sił. Lekarz rodzinny, powiedział, że to stres wychodzi i że arytmia przejdzie sama. Nie zlecił EKG. Dziś mija miesiąc, arytmia jest rzeczywiście mniejsza, ale nie zniknęła całkowicie, stresów już nie mam, czuję się w sumie szczęśliwa, ale oprócz niekiedy arytmii czuję przychodzące falami ogromne zmęczenie. Nie jest ono związane z tym co robię czy jakimś wysiłkiem fizycznym. Czasem trwa godzinę, a czasem cały dzień. Wcześniej nie miałam tego rodzaju zmęczenia. Do tego lekko boli mnie głowa, a zwykle nie miewam bólów głowy w ogóle. Czy to może być związane z arytmią i czy powinnam iść do lekarza, czy dalej czekać aż przejdzie? Dziękuję

Witam,

wskazana wizyta do lekarza kardiologa w razie długiego oczekiwania wrócić do lekarza rodzinnego celem pełnej dignostyki kardiologicznej.

Wskazana diagnostyka w opisanych przez Panią objawów klinicznych holter ekg 24 godzinny te badanie dało by bardzo jasny obraz pracy i rytmu serca.

Również badania diagnostyczne z krwi.

Pozdrawiam