Czy możemy być zarażeni gruźlicą?

Wnuczka od mojej teściowej żyła z konkubinem który jak się okazało był chory na gruźlicę. Niby prątkował. Z tego co wiemy jadła po nim, używała tych samych sztućców itd. Konkubin kilka dni temu zmarł. Teraz kilka osób z nas ma bóle w klatce piersiowej, kaszel, (jak już uda się odkaszlnąć to z gęstą flegmą), katar. Temperaturę do 37 stopni C. Byliśmy u niej w domu w którym wcześniej przebywał chory i mieliśmy z nią styczność. Czy mogliśmy się zarazić.

Witam serdecznie,

Wszystkie osoby, które miały kontakt z osobą chorą na gruźlicę powinne być przebadane. Niestety objawy, które u Państwa wystąpiły mogą sugerować gruźlicę. Proszę nie zwlekać z wizytą u lekarza.
Pozdrawiam