Czy możemy się teraz starać o dziecko?

Dzień dobry, staramy się z mężem i dziecko , niestety dopadła mnie infekcja wirusowa gardła, nie brałam antybiotyków. Pozostał lekki kaszel i katar . Teraz mam owulacje czy możemy się starać i dziecko czy lepiej przeczekać ten cykl ... czy moje przeziębienie mogłoby mieć wpływ na dzidziusia jeśli by się udało?

W przypadku przebytej infekcji warto odczekać ze staraniami o ciążę do następnego cyklu. W przypadku zadziałania niekorzystnego czynnika na bardzo wczesnym etapie rozwoju zarodka zazwyczaj mamy do czynienia z zasadą "wszystko albo nic" - czyli albo ciąża nadal prawidłowo się rozwija albo dochodzi do wczesnego poronienia.