Czy możliwa jest ciąża na skutek seksu analnego?

Witam serdecznie, mam 37 lat i jestem w strasznym stresie , prosze o porade , a mianowicie w zeszła tydzień temu w sobote , uprawiałam Sex 3 razy z moim facetem było to dzień po owulacji , pierwszy Sex był analny , po wszystkim kiedy leżałam poczułam cała mokrą pochwe, odruchowo złapałam sie i włożyłam palce do środka , nie jestem pewna czy sperma, nie wypłyneła z odbytu , po kompieli , i 2 h później kochaliśmy sie poraz drugi , ponownie kompiel i po godzinie poraz trzeci , dwa dni później miałam silny ciągnący bòl podbrzusza z prawej strony , był on jednodniowy na trzeci dzień wykonałam test ciążowy który wykazał że nie ma ciąży , ja jednak martwie się że test wykonałam za wczesnie czy jest możliwość abym zaszła w ciąże po seksie analnym czyli tym pierwszym .
KOBIETA, 37 LAT 7 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

ryzyko zajścia w ciążę podczas seksu analnego jest bardzo małe. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy nasienie spłynie do pochwy, czego Pani nie wyklucza. Ponadto wspomina Pani o trzech stosunkach, które odbyły się dzień po owulacji. Nie wiemy, czy każdy z nich był analny. Jeśli nie, to prawdopodobieństwo zajścia w ciążę się zwiększa.

Test ciążowy wykonany po trzech dniach od współżycia nie jest z pewnością wiarygodny. Trzeba go koniecznie powtórzyć po upływie około 10-14 dni. Dopiero wtedy jego wynik będzie miarodajny. Może Pani również oznaczyć stężenie hormonu beta-HCG.

Podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-uprawiajac-seks-analny-mozna-zajsc-w-ciaze,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/seks-analny-a-ryzyko-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/uprawienie-stosunkow-analanych-bez-antykoncepcji.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.