Czy możliwe, że doszło do zapłodnienia u 20-latki?

Witam. Mam pytanie dotyczące ewentualnego zapłodnienia. Odstawiłam tabletki 13 dni temu, doszło do seksu oralnego, mój partner skończył i trochę spermy poleciało obok członka, potem chwyciłam go (niestety nie widziałam czy coś na nim było ale nie wydaje mi się bo partnerowi poleciało obok członka) i jeszcze w buzi, po jakiejś minucie dwóch położyłam się i dotknęłam tą ręką łechtaczki przez chwilę potem się zorientowałam że nie umyłam tej ręki więc szybko poszłam bo toalety i umyłam rękę oraz miejsce intymne wodą i żelem do higieny intymnej, czy w tej sytuacji mogło dojść do zapłodnienia?
KOBIETA, 20 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

aby można było mówić o zapłodnieniu, nasienie mężczyzny musi się połączyć z komórką jajową w ciele kobiety. Dzieje się tak podczas pełnego wytrysku w pochwie, podczas trwania dni płodnych (owulacji).

W opisanym przypadku szansa na poczęcie jest praktycznie zerowa, dlatego może być Pani spokojna.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam w linku poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja-wszystko-co-chcesz-wiedziec

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.