Czy możliwe, że jednak zaszłam w ciążę przy obecnych wynikach?

Witam, 3 dni temu wykonałam test Beta-HCG wynik wyszedł negatywny, na następny dzień udałam się do ginekologa który również wykluczył ciążę. Natomiast w ten sam dzień dowiedziałam się że choruje nadczynność tarczycy dokładnie TSH-000.83, F3- 10,36, F4-1,67. Następnego dnia (dzisiaj) wykonałam test ciążowy domowy, który wyszedł pozytywny kreska druga faktycznie była bardzo blata, zrobiłam kolejny który również był pozytywny. W tym moje pytanie czy test mógł wyjść z przyczyn tarczycy czy faktycznie mogę być w ciąży? Okres spoznia mi sie 6 dni oraz odczuwać objawy ciąży. Z góry dziękuję
KOBIETA, 25 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zaburzenia pracy tarczycy nie powinny mieć wpływu na wynik testu ciążowego. Jeśli więc testy ciążowe dają wynik pozytywny, to najprawdopodobniej jest Pani w ciąży. Poprzednie testy mogły wychodzić fałszywie negatywne w przypadku, gdy wykonywała je Pani zbyt wcześnie.

Zazwyczaj testy ciążowe są wiarygodne po upływie 10-14 dni do stosunku. Opóźnianie okresu, pierwsze objawy ciążowe oraz pozytywne wyniki testów przemawiają za tym, że jest Pani w ciąży. Warto jednak ponownie oznaczyć stężenie hormonu beta-HCG.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami umieszczamy pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/choroby-tarczycy-czy-moga-zafalszowac-test-ciazowy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nadczynnosc-tarczycy-a-wynik-testu-ciazowego,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-taki-poziom-tarczycy-mogl-spowodowac-ze-wynik-testu-ciazowego-jest-pozytywny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.