Czy możliwe, że moja miesiączka zaniknie?

dzień dobry, straciłam okres na kilka miesięcy. 4 miesiace temu byłam u ginekologa, ktory przepisał mi femoston na 3 miesiace, kilka dni temu dostalam 1- szy okres bez pomocy femostonu. jednak chciałabym zrzucić tak ok. 3 kg, odjęłam od cpm ok. 300 kcal, jem 1600-1650 kcal i robie ok.10 k kroków. mam 55kg wagi i 162/1 cm wzrostu, ale boję się, że mogę znowu stracić okres. czy jest to dla mnie w mojej sytuacji bezpieczne?
KOBIETA, 19 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przepraszamy za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź.

Powinna Pani skonsultować swój przypadek z lekarzem prowadzącym, ponieważ zna on stan zdrowia i ewentualne wyniki badań. Odchudzanie, deficyt kaloryczny oraz nadmierna aktywność fizyczna mogą doprowadzić do zaniku menstruacji. Skoro taka sytuacja wystąpiła u Pani całkiem niedawno, to dalsze działania trzeba podejmować z rozwagą.

Proszę więc porozmawiać na ten temat z ginekologiem. Być może przyda się Pani również konsultacja u dietetyka lub psychologa.

Tematyka odchudzania oraz zaniku miesiączki była niejednokrotnie poruszana w naszym serwisie. Poniżej umieszczamy przykładowe pytania użytkowniczek, które miały podobny problem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/odchudzanie-a-zanik-miesiaczki, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zanik-okresu-poprzez-odchudzanie, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zanik-miesiaczki-po-odchudzaniu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.