Czy można się całkowicie wyleczyć z nerwicy obsesyjno-kopulsyjnej?

Od 5 roku choruję na nerwicę obsesyjno-kopulsyjną i silną depresję. Brałem lek przez 3 miesiące, odstawiłem ze względu na to, że nastąpiła znaczna poprawa, także przez psychoterapię indywidualną, teraz także chodzę na terapię grupową i biorę lek ze względu na początki schizofrenii, które też miały miejsce ok. 3 miescy temu, przez dopalacze i medytację. Bardzo silne lęki, obawy itp. ustąpiły, lecz jest sprawa, która troszkę nie daje mi funkcjonować: codziennie od 2 miesięcy się bardzo pocę w nocy oraz nie mogę sobie dać rady z dużą ilością snów, przez które się pocę. Nie wiem czy to powody do obaw, czy muszę sobie dać jeszcze czas?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam,

Problem Twojego leczenia i oddziaływania terapeutycznego jest dosyć złożony. Mam nadzieję, że masz stały kontakt z psychiatrą prowadzącym i samodzielnie nie odstawiasz żadnych zaleconych leków. Ważnym jest byś ściśle przestrzegał zalecanych dawek, gdyż to gwarantuje poprawę Twojego samopoczucia i funkcjonowania przez dłuższy okres.
Natomiast pocenie się nocne może być powiązane ze stosowanymi przez Ciebie lekami. Umów się na wizytę ze swoim specjalistą i koniecznie poinformuj go o nowych dolegliwościach, o obserwacjach swojego zachowania.

Powodzenia i pozdrawiam