Czy można stosować lampę Bioptron po złamaniu kości śródstopia?

Witam serdecznie. Tydzien temu doznalam skosnego zlamania podglowkowego trzonu 5 kosci lewego srodstopia. Mam zalozona orteze conajmniej na 4tygodnie. Stopa jest spuchnieta i boli- szczegolnie jak dam szybko na dol noge. Co zrobic zeby zmniejszyć opuchlizne? Czy moge naswietlac zlamane miejsce lampa bioptron wceli szybszego zagojenia kosci? I czy jest prawdopodobieństwo ze po 4tygodniach bedzie mozna sciagnac orteze? Mam 33lata. Dziekuje za odpowoedz

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę kierowac się zaleceniami lekarza prowadzącego leczenie . JeZeli występują objawy jak powyżej konieczna jest ocena zmian w cezpusrednim badaniu lekarskim