Czy można zarazić się rumieniem po raz kolejny?

Witam Jestem w 11 tygodniu ciąży, a moja 4 letnia córeczka zachorowała na rumień zakaźny. Bardzo się stresuję, gdyż wiem, że jest to niebezpieczna choroba dla kobiet w ciąży. Sama przechodziłam tą chorobę już jako dorosła, dokładnie rok temu..czy mogę zarazić się ponownie tym wirusem?

Rumień zakażny pozostawia długotrwałą odporność. Można oznaczyć poziom przeciwciał wirusowych w klasie IgM i IgG. W niektórych przypadkach uzasadniona jest konsultacja w poradni chorób zakażnych.