Czy na skutek masturbacji doszło do zapłodnienia?

Dzień dobry, tydzień temu razem z moją dziewczyną masturbowaliśmy się razem przez ubranie. Ona masowała mi prącie, a ja jej łechtaczkę. Gdy doszedłem zaczęliśmy odpoczywać około 2 minuty (potem dziewczyna mi powiedziała że miała coś mokrego na palcu). Gdy odpoczywaliśmy (dodam że wiał na nas wiatrak bo nie wiem czy nie może on przypadkiem wysuszyć plemników) nie jest wykluczone że wytarła gdzieś się w koc ale nic nie jest pewne. Po około 2 minutach postanowiła sama zacząć masować łechtaczkę tym razem zdejmując spodnie i majki (też mogła trochę wytrzeć podczas zdejmowania). W każdym razie po tygodniu nie ma żadnych niepokojących objawów, ani nie byliśmy z tym u lekarza. Moje pytanie brzmi, czy mogła zajść w ciążę, bo były to jej dni płodne...

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w sytuacji, gdy nasienie nie zostało umieszczone w drogach rodnych kobiety, nie istnieje ryzyko rozwinięcia się ciąży. Kontakt plemników z łechtaczką nie spowoduje zapłodnienia, do tego konieczne jest dostanie się ich do pochwy, a dalej połączenie z komórką jajową. W opisanym przypadku nie ma o tym mowy, więc szanse na ciążę są również bliskie zeru.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/jak-dochodzi-do-zaplodnienia

https://portal.abczdrowie.pl/zaplodnienie-komorka-jajowa-plemnik-powstanie-zarodka

https://portal.abczdrowie.pl/sztuczne-zaplodnienie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.