Czy niskie FSH u mężczyzny może mieć wpływ na płodność?

Czy niskie FSH u mezczyzny moze miec wpływ na płodność? Jakie leki sa dobre na podwyzszenie?

Dzień dobry,

Niskie stężenie FSH u mężczyzny może być przyczyną bezpłodności. FSH odpowiada u mężczyzn za spermatogenezę, czyli wytwarzanie plemników oraz zwiększa produkcję białka wiążącego androgeny. Proszę zgłosić się do endokrynologa, który ustali etiologię zaburzeń i zaleci Panu odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz