Czy osoba z alergicznym zapaleniem skóry może chodzić na basen?

Dzień dobry, choruję na alergiczne zapalenie skóry/egzemę - naskórek na palcach grubieje, łuszczy się, pęka, krwawi, takie sprawy. Moja pani dermatolog radzi unikać wody w ogóle, ale ja - cóż - niedługo się żenię, chciałbym zrzucić kilka kilo, zatem perfekcyjnie byłoby pochodzić na basen. Czy mogę? Czy jakieś, prawda, rękawiczki mogłyby pomóc?

Lek. Tomasz Budlewski

A gdzie są zmiany? Proszę kierowac się zaleceniami lekarza dermatologa