Czy owulacja może się przesuwać?

Witam. Beta hcg 10.11 wynosiła 45mIU/ml. 12.11- 84mIU/ml. Wiem że beta prawidłowo powinna rosnąć co 48 h o 66%.Tutaj wynik dobry. Jednak mam pytanie czy skoro 10.11 beta byla 45miU.ml to oznacza to że pęcherzyk dotarl do macicy dopiero koło 10.11?Byłam na wizycie 19.11 i widać tylko pęcherzyk. Z okresu to 5 tydzien i 3 dz ciąży. Jednak widac tylko pęcherzyk.Czy mogła się owulacja przesunać? Beta kiedy zaczyna rosnąć?od pojawienia siępecherzykaw macicy?czydobrze jesli wizyte mam nast. za tydzie

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Owulacja pojawia się zwykle między 13 a 15 dniem przed wystąpieniem krwawienia, jednak na cykl miesiączkowy kobiety ma wpływ wiele czynników i są możliwe wahania w zakresie czasu wystąpienia owulacji. Zachęcam również do zapoznania się z treścią artykułu: http://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-owulacja Szczegółowe informacje na temat poziomu gonadotropiny kosmówkowej zawarte są w artykule: http://portal.abczdrowie.pl/hcg-wolna-podjednostka-beta W przypadku wątpliwości odnośnie przebiegu ciąży, zalecam konsultację z Pani lekarzem ginekologiem. Pozdrawiam.