Czy plamienia są oznaką choroby?

Kobieta,32 lata. Moja miesiączka zazwyczaj trwała 5 dni. Od jakiegoś czasu (od odstawienia pigułek antykoncepcyjnych, czyli od około roku) trwa 5 do 6 i skrócił mi się cykl z 27-28 dni do 23-25 dni. Wczoraj był 5 dzień mojej miesiączki, która w tym cyklu była raczej skąpa, a dzisiaj, w 6 dniu mojego cyklu pojawiło się plamienie które nigdy wcześniej u mnie nie występowało po okresie, ale od kilku cykli pojawia się na kilka-kilkanaście godzin przed miesiączką. Czy te plamienia są oznaką choroby

Witaminy w ciąży

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie wynika to z wahan hormonalnych. Wskazana konsultacja z ginekologiem.