Czy plastry antykoncepcyjne należy stosować regularnie?

Witam czy plastry trzeba stosować systematycznie czy można jedynie jeśli jest taka potrzeba np dwa tyg potem przerwa 3 tyg i znowu dwa tyg. Pytam bo nie mam potrzeby stosowania non stop ponieważ mój mąż przebywa za granicą i zjeżdża jedynie raz na jakiś czas

Lek. Paweł Szadkowski

Aby zachować antykoncepcję, należy stosować plastry regularnie. Podany przez Panią schemat stosowania plastrów nie tylko rozregulowałby cykl, ale i nie zapewnił ochrony.