Czy po skręceniu kostki może się zrobić zakrzep?

Witam, 5 miesięcy temu skręciłam po raz 4 staw skokowy pr.nogi. Kostka rano nie jest opuchnieta lecz w trakcie dnia i wieczorem tak. Było RTG, fizjoterapia manualna. Ruchomość nie jest jeszcze ok. jednak najbardziej martwi mnie opuchlizna, czasami też pobolewa. Czy z tego może zrobić się zakrzep/zakrzepica? Ortopeda powiedział, że opuchlizna może utrzymywać się do pół roku - ale już prawie minęło i nie jest lepiej.Proszę o wskazówki co dalej robić.dziękuję

Skoro uraz pojawia się po raz 4ty to znaczy, że po pierwszym urazie staw nie został właściwie wyleczony i uruchomiony. Fizjoterapia ma na celu polepszenie motoryki stopy aby uraz nie pojawił się po raz kolejny. Jak widać cel nie został osiągnięty. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki