Czy powinnam coś zażywać na polepszenie parametrów krwi?

Witam. W morfologii krwi wyszły mi erytrocyty poniżej normy - 3,90 dla normy 3,93-5,22 oraz monocyty procentowo powyżej normy - 10,40% dla normy 2-10. Hemoglobina i hematokryt w normie, ale blisko dolnej granicy (hemoglobina11,5 dla normy 11,2-15,7 a hematokryt 34,5 dla normy 34-45). Czy powinnam coś zażywać czy może zgłosić się do lekarza czy parametry te same wrócą do normy?

Lek. Tomasz Budlewski

zgłosić się do lekarza rodzinnego po zapoznaniu się ze wszystkimi wynikami będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić dalsze postępowanie.