Czy przeziębienie lub leki mogą zafałszować wyniki testu na hiv?

Witam, czy Przeziębienie, antybotyki lub leki na przeziebienie oraz jakaś infekcja może zafałszować wyniki testu na hiv? oraz jeśli badanie było robione 3 lata po ryzykownej sytuacji w prywatnym laboratorium to "minus" jest 100% pewny?

Witam!
Testy przesiewowe w kierunku HIV wykrywają przeciwciała skierowane przeciwko temu wirusowi. Wymienione przez Panią warunki nie powinny wpłynąć na wyniki testu. Jeśli od ostatniej ryzykownej sytuacji do wykonania testu minęły 3 lata to wynik ujemny można uznać za pewny (brak zakażenia). Przeciwciała powinny się pojawić już po 3 miesiącach od kontaktu, jeśli doszłoby do zakażenia. Więcej na ten temat dowie się Pani z broszury na temat testowania w kierunku HIV: http://www.aids.gov.pl/kcfiles/CO_WARTO_WIEDZIEC_O_TESTOWANIU.pdf
Jeśli chciałaby Pani skonsultować swój przypadek telefonocznie - podaję numer telefonu zaufania HIV/AIDS: 22 692 82 26. Porada jest oczywiście anonimowa.