Czy przy wrodzonej wadzie wzroku, astygmatyzmie i krótkowzroczności okulary są konieczne?

Dzień dobry. Byłam dzisiaj z 15 letnią córką u okulisty, mówi że widzi niewyraźnie i z daleka nie widzi dobrze. Lekarz stwierdził wrodzoną wadę wzroku, astygmatyzm i krótkowzrocznosc.zalecil okulary - 0.5 sfera i cylinder, 180 OP w i 0 OL. Chciałabym się upewnić, czy okulary są konieczne. Dziękuję za odpowiedź

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli córka została zbadana przez okulistę, który zalecił okulary korekcyjne to znaczy, że są one konieczne. Brak korekty wady wzroku u dzieci może doprowadzić do jej pogłębienia lub nawet do zaburzenia rozwoju psychosomatycznego.