Czy skrzywienie kręgosłupa może powodować przewlekłe bóle w lewej części brzucha?

Czy skrzywienie kręgosłupa moze powodować przewlekłe bóle w lewej części brzucha? Od kilkunastu miesiący odczuwam tepe bóle (utożsamiam je z bólami jelit), mam powiększony brzuch w miejscu odczuwania bólu. Wszelkie badania wykluczają jednak choroby jelit i innych narządów wewnętrznych. Czy te objawy mogą byc powodowane skrzywieniem kręgosłupa?

Czy ma Pani rzeczywiście skrzywiony kręgosłup? Jakie to skrzywienie kręgosłupa? Biorąc pod uwagę Pani wiek i częstość występowania skoliozy w populacji zakładam, że jej Pani nie ma. Jest mało prawdopodobne żeby skrzywienie kręgosłupa powodowało opisywane przez Panią dolegliwości. W przypadku skoliozy jednym z pierwszych objawów jest "wystawanie biodra". Czy rzeczywiście miała Pani wykonane wszelkie badania? Diagnostyka różnicowa dolegliwości bólowych jamy brzusznej jest niezwykle obszerna, a w części przypadków i tak nie udaje się postawić rozpoznania. Istnieje też pojęcie bólu przeniesionego - występującego w miejscu oddalonym od źródła. Zdecydowanie trzeba rozszerzyć wywiad chorobowy i diagnostykę. Sugeruję konsultację gastroenterologiczną, chirurgiczną, ginekologiczną i internistyczną.