Czy skurcze i ból brzucha mogą świadczyć o ciąży?

Witam nie mam jeszcze pewnosci o ciazy ale dzis od rana strasznie boli mnie brzuch jak na okres a mam dostac za 10 dni I towarzysza mi skurcze brzucha czy to moze,byc ciaza?

Lek. Paweł Szadkowski

Takie objawy raczej nie wskazują na ciążę. Może być to nieżyt jelitowy. Oczwiście jeśli miała Pani stosunki bez zabezpieczenia, dla pewności można wykonać test ciążowy.