Czy takie zachowanie może być objawem jakiejś choroby psychicznej?

Mój tata ma 55 lat i choruje na cukrzyce typu 2. W czasie rozmowy telefonicznej w pewnym momencie zaczął powtarzac dokladnie słowo w słowo od początku nasza rozmowę tj. Powtarzał te same kwestie nie zważając na moje inne odpowiedzi i pytania. Gdy powtórzył się 4 razy przerwałam rozmowę po czym zadzwoniłam ponownie i rozmawiał już normalnie jednak nie pamiętał tego że powtarzał w kółko to samo. Taka sytuacja miała miejsce już drugi raz. Czy takie zachowanie może być objawem jakiejś choroby psychicznej

Witam,

spadki poziomu cukru we krwi upośledzają pamięć i wpływają na jakość myślenia, zalecałabym staranne kontrolowanie cukru, ponieważ hipoglikemia prowadzi do niedożywienia mózgu, a tym samym powoduje zaburzenie koncentracji i logicznego myślenia.

Pozdrawiam serdecznie