Czy takie zaczerwienienie i opuchlizna ręki po pobraniu krwi u dziecka jest normalna?

Rączka mojego dziecka po pobraniu krwi jest zaczerwieniona i opuchnięta czy to normalne?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

przyczyną zaczerwienienia i obrzęku rączki Pani syna może być najprawdopodobniej nieumiejętne wkłucie się podczas pobierania krwi. Niezatamowana właściwie krew może spowodować szereg dolegliwości, w tym też takie, które Pani wymieniła. Aby ulżyć dziecku, może Pani sięgnąć po domowe sposoby zalecane w takich sytuacjach: zimne okłady, okłady ze zmiażdżonych liści kapusty, które stosuje się jako popularny sposób na zmniejszanie obrzęków. Również aloes zwyczajny wykorzystuje się jako środek gojący i zmniejszający obrzęki. Gdyby zmiany na rączce synka nie ustępowały, konieczne będzie skonsultowanie się z lekarzem. Zapraszamy do lektury artykułów pod poniższymi linkami i życzymy dużo zdrowia!

https://portal.abczdrowie.pl/siniak-po-pobraniu-krwi

https://parenting.pl/domowe-sposoby-na-urazy-i-kontuzje-u-dzieci

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.