Czy te objawy pod wpływem stresu same ustąpią?

Witam serdecznie, dzis miałem bardzo stresującą sytuacje, dość mocno się wystraszyłem do tego stopnia że poczułem aż mrowienie w rękach, strasznie szybko zaczęło mi bić serce, po czasie zaczął mnie boleć brzuch i jest wzdęty, na codzień nie żyje w żadnym stresie żyje raczej spokojnie, czy takie objawy przejdą samoczynnie po czasie? i ile takie coś może trwać?

Witam Pana,

niewiele danych podaje Pan w opisie, co spowodowało taką reakcję emocjonalną? Symptomy, które Pan opisuje są spowodowane czynnikiem stresogennym, ustępują samoistnie w momencie wygaszenia bodźca, jednak natężenie reakcji emocjonalnej w podobnych sytuacjach w przyszłości może mieć silniejsze oddziaływanie na organizm, wskazana jest diagnostyka w obszarze zaburzeń lękowych. Reakcje fizjologiczne na tle emocjonalnym obserwuje się jako dyskomfort w ciele, w wyniku pobudzenia układu współczulnego - ustępują w momencie wyciszenia bodźca.
Z wyrazami szacunku, Bożena Waluś