Czy test ciążowy zrobiony 10 dni po stosunku będzie wiarygodny?

witam czy jesli zrobie yest ciożowy 10 dni po stosunku to bedzie wiarygodny

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
To zależy od tego, kiedy była owulacja. Ze względu na przeżywalność plemników ok. 6 dni a kom. jajowej 24h, dodatni test ciążowy powinien wyjść między 10-16 dniem od stosunku. Proponuję zatem wykonać kilkukrotnie test w ciągu kolejnych dni jeśli ocenia Pani, że może być Pani w ciąży.