Czy to możliwe, że w 6-stym tygodniu nie widać jeszcze zarodka?

Jeżeli w 6tygodniu nie widać na usg zarodka czy to oznacza brak ciąży?

Ostateczne określenie w takim przypadku w badaniu USG jest 7-8 tydzień ciąży (potwierdzenie lub wykluczenie ciąży wewnątrzmacicznej). Ważne jest określenie poziomu beta-HCG we krwi (jego narastanie w trakcie prawidłowo rozwijającej się ciąży). Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że ciąża może być pozamaciczna i nie uwidoczni się wtedy zarodka w jamie macicy.