Czy w ciąży można przyjmować Symbicort?

Witam czy na poczatku ciazy mozna brac symbicort 160 i ventolin bo biore te leki bo mam astme ,lekarz moj alergolog wraca dopiero we wrzesniu czy te leki moga szkodzic

Tomasz Nęcki

Dzień dobry,

w ciąży bez konsultacji z lekarzem niezalecane jest przyjmowanie jakichkolwiek leków. W przypadku wymienionych przez Panią preparatów można je stosować w ciąży wtedy, jeżeli oczekiwane korzyści przewyższają wszelkie ewentualne zagrożenia dla płodu. Jeżeli nie może Pani skonsultować się ze swoim alergologiem, to możliwe jest skonsultowanie się z innym alergologiem lub zapytanie o zdanie swojego ginekologa.