Czy w takim razie konieczne jest wykonanie testu obciążenia glukozą?

Dzień dobry. Jestem w 31 tygodniu ciąży i do tej pory w każdym badaniu glukozy na czczo we krwi żylnej wychodził mi wynik ok. 79 mg/dl. Czy w takim razie konieczne jest wykonanie testu obciążenia glukozą? Od jednego lekarza słyszałam, że może to być obciążające dla dziecka i bez potrzeby nie trzeba go wykonywać. Mój lekarz stwierdził, że można wykonać ten test na wszelki wypadek. Chciałabym poznać jeszcze inne opinie.

Lek. Katarzyna Szymczak

Każda kobieta w ciąży powinna mieć wykonany taki test między 24 a 28 tygodniem ciąży.
Pozdrawiam