Czy w tej sytuacji leczenie urojeń u syna może być utrudnione?

Mój syn od pewnego czasu zaczął opowiadać dziwne rzeczy skupiające się wokół tego, że pewna grupa osób chce mu podrzucić dziecięcą pornografię do laptopa i zgłosić to do prokuratury. Po pewnym czasie nie wytrzymaliśmy z mężem i poszliśmy z synem do psychiatry. Okazało się, że syn miał urojenia. Niedawno przypomniało mi się, że dla świętego spokoju powiedziałam synowi, że tak właśnie jest, że chcą mu to zrobić. Czy to utrudni proces leczenia? Czy syn przez to co zrobiłam będzie bardziej "oporny" w zrozumieniu, że sobie to tylko uroił, że to była tylko chorobowa iluzja?

Dziękuję Pani za zaufanie.
Gratuluje Państwu troski o syna i kontakt z psychiatrą , dobrze byłoby jeszcze mieć kontakt z psychoterapeutą.
W spotkaniach z psychoterapeuta powinna brać udział cała rodzina. Sprawdziłabym dokładnie komputer syna, czy jest dobrze zabezpieczony, czy ktoś się na niego nie włamał, bez jego wiedzy. Od kilku lat w sieci pojawili się szantażyści którzy atakują przypadkowych młodych ludzi, wyłudzając od nich pieniądze i to duże. Z powodu nieopatrznego wejścia nawet jednorazowego na strony zakazane pornograficzne. Mogą być to również koledzy którzy robią również filmy z różnych spotkań młodzieżowych tzw. domówek, oraz mogą szantażować syna przez jakiś jego jeden błąd którego on nawet nie pamięta. Sprawa jest bardzo trudna do sprawdzenia i rozwiązania. Być może spotkania z psychologiem pozwolą synowi na otwarcie się i prześledzenie natręctw, o których syn Państwu komunikuje. Oraz dadzą informacje w jaki sposób rozmawiać na ten temat z synem, żeby go wspierać a nie straszyć.
cytuje Panią " dla świętego spokoju powiedziałam synowi, że tak właśnie jest, ze chcą mu to zrobić". Proszę bronić syna i stać za nim.
Pozdrawiam serdecznie, życzę powodzenia