Czy waga dziecka i poród w terminie świadczą o tym, że cukrzyca nie wpłynęła negatywnie na ciążę?

witam , mam cukrzyce ciążowa , podczas ciazy starlam sie nie jesc produktow ktore podnosily mi cukier , podnosil sie wiec on rzadko . Przytylam 8 kg, dziecko wazy obecnie ok 3 kg , jutro mam termin porodu. Dziecko ciagle sie rusza , pierwsze skurcze przepowadajace - dosc silne - mam juz za soba. Czy waga dziecka i porod w terminie swiadacza o tym ze cukrzyca nie wplynela negtywnie na ciazę? Jak odbywa sie porod matki z cukrzyca ciazowa?

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę że poród naturalny chyba że są inne przesłanki. tak samo z dzieckiem wygląda ze jest wszystko ok.