Czy wartości pulsu są nieprawidłowe?

Witam Kobieta, 22 lata. Mam niskie ciśnienie wacha się 80-100/ 55-92 a puls przy tym 72-130 Ale 130 tylko raz bo cały dzień miałam nerwy. Ogólnie dobrze się czuje. Tylko czytając na internecie o niskim ciśnieniu a wysokim pulsie zgadza się jedno ze pije mało wody, mam mało ruchu i kilka innych rzeczy. Proszę poradzić czy to ciśnie i puls na mój wiek jest bardzo zły czy jeśli wrócę do nawadniania się w odpowiedniej ilości i trochę więcej ruchu to wszystko się unormuje ?

Normalną odpowiedzią naszego układu krwionośnego na niskie ciśnienie krwi jest podwyższenie pulsu. Wartości powyżej 90 są jednak za wysokie. Proszę mierzyć ciśnienie i tętno 2x dziennie przez 14 dni i z wynikami zgłosić się do lekarza rodzinnego. On ewentualnie skieruje Panią na dalszą diagnostykę, jeśli będzie taka potrzeba.