Czy wyjazd do egzotycznych miejsc mógł rozregulować okres?

Od kilku dni spoznia mi się miesiączka. Byłam w styczniu na wczasach dwa tygodnie w egzotycznym kraju. Zabezpieczalam się prezerwatywa. Czy wyjazd mógł mieć wpływ na przesunięcie krwawienia i czy gdybym była w ciąży to spozywany alkohol na wakacjach np. Lampka wina lub dwa drinki dziennie przez pierwsze dwa tygodnie ciąży kiedy jeszcze się o tym nie wie mają na ewentualną ciaze jakiś wpływ?

Nie mogę również wykluczyć ciąży, więc proponuję test ciążowy.
Alkohol negatywnie wpływa na rozwój płodu w każdym momencie trwania ciąży.

pozdrawiam