Czy wynik testu ciążowego może nie być wiarygodny?

witam od dłuższego czasu mam bardzo nieregularne miesiączki nieraz 28 a nieraz 35 dni cyklu czy mozliwe że kiedy zrobiłam test wynik wyszedł pozytywnie pomylił sie

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Pozytywny wynik testu ciążowego z dużym prawdopodobieństwem świadczy o ciąży. W razie wątpliwości warto powtórzyć badanie. W celu potwierdzenia wstępnego rozpoznania konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.