Czy wynik testu na alergię wyklucza posiadanie psa?

Alergia na psa - wynik testu. Dzien dobry , odebrałam wyniki testów na alergie na psa u mojego syna. Wynik 3mm, histopamina 5mm. Do tefo duża reakcja na trawy i niektóre drzewa. Czy ten wynik wyklucza posiadanie psa ?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W stosunku do histaminy wynik na antygeny psa jest dużo mniejszy, co można odczytać nawet jako ujemny. Ponadto są psy, które posiadają włosy, i one są bezpieczniejsze w przypadku alergii. Zawsze najlepiej jest przedyskutować takie rzeczy z lekarzem prowadzącym, ponieważ on zna pacjenta.