Czy wyniki morfologii są prawidłowe?

Odebrałam właśnie wyniki morfologii krwi od mojego 10-miesięcznego synka, kilka z nich jest poniżej normy. Czy powinnam się martwić? WBC [tys./ul] 9,2, LYM% 76,6, MON% 4,2, GRA% 19,2, LYM [tys./ul] 7,0, MON [tys./ul] 0,3, GRA [tys./ul] 1,9, RBC [mln/ul] 4,77, HGB [g/d] 12,5, HCT [%] 36,7, MCV [fl] 77, MCH [pg] 26,2, MCHC [g/dl] 34,1, RDW[%] 12,7, PLT [tys./ul] 407, PDW [%] 14,6, MPV[fl] 6,1, PCT [%] 0,2.
ponad rok temu

Witam!

Wśród przedstawionych parametrów wartości dwóch nieco odbiegaja od normy.

Pierwszym jest nieco podwyższony odsetek limfocytów. Nie ma jednak powodu do niepokoju, gdyż ważniejsze jest ich stężenie wyrażone w liczbach bezwzglednych, które u Pani synka jest prawidłowe. To ono jest parametrem obiektywnym, oddajacym stan rzeczywisty.

Drugie odchylenie stanowi nieco obniżona średnia objętość płytek krwi(MPV) - jest ono nieznaczne i wymaga jedynie obserwacji podczas kolejnych kontroli morfologii krwi.

Pozdrawiam