Czy z anemii mogę dostać białaczkę?

Witam. Mam 17 lat, od 4 miesięcy mam anemię, niestety po urazie z dzieciństwa, nie mogę połykać tabletek, dlatego też podano mi syrop, który nie przyniósł żadnych efektów. Od niedawna jednak, zalecane tabletki rozkruszam i połykam. Lecz nadal jestem blada, senna, ciężko mi się oddycha. Miałam robione wyniki już 2 razy i nic mi nie wykryto, jednak nadal mam obawę przed białaczką. Jaka może być tego wszystkiego przyczyna? Bardzo proszę o odpowiedź. Jestem załamana.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Proszę pamiętać, że w przypadku anemii z niedoboru żelaza leczenie suplementacyjne musi trwać około 3-6 miesięcy w celu uzupełnienia zapasów tego pierwiastka w organizmie. Po około 2 tygodniach od rozpoczęcia leczenia żelazem należy jednak wykonać kontrolną morfologię z ilością retikulocytów, których liczba powinna wzrosnąć.
Nie wiemy ile trwa Pani leczenie, aczkolwiek jeśli trwa już około 2 miesięcy, a objawy nie ustępują konieczne może się okazać poszukiwanie innej przyczyny anemii.