Czym obniżyć RBC i HGB?

Mam pytanie, odebrałam dzisiaj wyniki badań i mam niestety nieciekawe. Czy mogłabym się dowiedzieć czym mogą być spowodowane i co pozwoli mi te wyniki obniżyć, jakieś leki? podwyższone: RBC 5,19, HGB 15,60, HCT 47,50, MPV 12,2 PDW 18,2 obniżone: AST 11,8
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wyniki nie są złe. Można powiedzieć iż są one nieznacznie podwyższone, ponieważ dla kobiet normy RBC, HGB i HCT są nieco mniejsze niż dla mężczyzn. Za wysoki hematokryt , hemoglobina i poziom erytrocytów może świadczyć o odwodnieniu lub nadkrwistości. Pozostałe parametry nie są niepokojące.