Czym spowodowane są rozbiezności w wynikach badań?

Witam, mam 22 lata i jestem w 34. tygodniu ciąży. Wczoraj miałam wykonane USG i wyszły spore rozbieżności w wymiarach - zdecydowanie mniejszy jest brzuszek, główka troszkę większa:( W poprzednim badaniu USG 28/29 tyg. wymiary nie odbiegały tak od normy: BPD 6,78 cm (27 + 2), HC 25,16 (27 + 2), AC 22,58 cm (27), FL 4,91cm (26 + 4). Oto wynik wczorajszego USG: BPD 9,10cm - 36 + 6 HC 31,75 cm - 35 + 5 AC 26,85cm - 31 + 0 FL 6,61 cm- 34+0), wg miesiączki 33w 4d, wg USG 34w 3d.

Lekarz nie powiedział nic co mogłoby niepokoić, wręcz przeciwnie - cieszył się, że dzidzia urosła całkiem nieźle, bo waga to ok. 2110 (poprzednie USG - ok. 1000), bo martwił się, żę będzie straszna kruszyneczka. Jednak bardzo niepokoją mnie te odchylenia... Proszę o pomoc, zanalizowanie tych wymiarów, bo odchodzę od zmysłów, a staram sie uspokajac tylko tym, że lekarz jest doświadczony i wie co robi. Dodam, że w 26 tyg. miałam założony szew Mc Donalda, gdyż mam którką szyjke macicy (18 mm) i jestem pod stałą opieką lekarską. Szew trzyma się bardzo ładnie. Przyjmuję F***, I***, A***, magnez, potas. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć - skonsultuj swoje wyniki badań ze swoim lekarzem prowadzącym, który znając Ciebie i przebieg Twojej ciąży, będzie mógł właściwie ocenić Twój stan zdrowia i rozwój Twojego dzicka. Nie martw się na zapas!

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl