Czynność podstawowa eeg zachowana, w odprowadzeniach ciemieniowo potylicznych

badanie wykonano w czuwaniu,czynnośc podstawowa eeg zachowana,w odprowadzeniach ciemieniowo potylicznych rejestruje się rytm alfa8 hz o amplitudzie do 100u v i serie niskonapięciowych fal beta .rz obecna hw i fs nie aktywują eeg. w okolicach czołowo skroniowych lewych i niezależnie prawych rejestrują się pojedyncze i grupy fal ostrych i zespołów fali ostrzej z wolna o amp. do 200u v. badanie było zrobione z powodu częstego lunatykowania proszę o interpretacje wyniku mojego 11 nastoletniego syna

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, niestety interpretacja badania eeg jest bardzo trudna bez możliwości dokonania pełnej oceny dziecka i możliwości wykonania innych badań. Musi udać się Pani do lekarza, który kierować dziecko na badanie. Pozdrawiam