Dieta 5 posiłków

Witam. Mam 18 lat, 185 cm, 100 kg. Tryb aktywności średni. Tzn, codziennie spacery ok. 2-3 km + poruszanie się po szkole, w domu. Zajęcia wychowania fizycznego, regularnie 3h/tydzień. Aktywnie! Postanowiłem przejść na dietę 5 posiłków. Sam. Bez konsultacji z lekarzem. Nie choruję na nic przewlekle, mam alergię, ale nie na produkty spożywcze. Mój przykładowy dzienny "jadłospis" wygląda tak: 1: G.:10:00 - Kanapka (zielona sałata, ogórek, plasterek wędliny, pomidor, dwie kromki pieczywa "mieszanego"). 2: G.:12:00 - Kanapka (proporcjonalna do powyższej). 3: G.:14:00 - Owoc. 4: G.:16:00 - Zmniejszona porcja obiadu o ok. połowę. Tylko jedno danie. W przypadku dwóch, rozdzielam je na dwa posiłki. 5. G.:18:00 - Ew. druga część obiadu lub lekka kolacja (kanapka, lub sałatka warzywna - bez majonezu). Nie słodzę nic, nie jadam słodyczy. Pijam tylko ewentualnie Kawę z mlekiem (niecodziennie) i wodę mineralną gazowaną (przed i po posiłku). Najbardziej zastanawia mnie, czy nie zrezygnować dwóch kromek na rzecz jednej (w związku z tym, że chodzę do szkoły, pracy nie mam możliwości jadania inaczej niż kanapki). Pozdrawiam!

Witam,

Przede wszystkim nie powinieneś odchudzać się bez nadzoru specjalisty.
Konieczne jest także wykonanie badań oceniających stan Twojego zdrowia.
Proszę, zajrzyj na:http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite#piramida dzieci
Nie rezygnuj z drugiej kromki pełnoziarnistego chleba.
Odnośnie pomysłów na II śniadanie w szkole, proponowałabym Ci następujące zestawy:

1. Bułka pełnoziarnista, cienko posmarowana masłem, z plasterkiem chudej wędliny (np. szynki z piersi indyka/kurczaka, szynki gotowanej) i dużą ilością warzyw (mogą być zabrane oddzielnie w zamykanej miseczce, np. papryka, ogórek, pomidor). Warzywa możesz zjadać bez ograniczeń. Do takiego zestawu dobrze jest wypić niskotłuszczowy napój mleczny: kefir, maślankę (o pojemności 150 ml) lub sok wielowarzywny.
2. Jogurt odtłuszczony (150 ml) z muesli (30 g), z dodatkiem owocu (mandarynka/kiwi/pomarańcza/jabłko w ilości ok. 100 g).
3. Baton wielozbożowy z kubeczkiem jogurtu naturalnego, owoc.
4. Jogurt z ziarnami zbóż, owoc.
5. Sałatka wielowarzywna z dodatkiem np. tuńczyka czy porcji chudego mięsa - piersi z indyka, z bułką pełnoziarnistą.

W Twojej diecie jest zdecydowanie za mało nabiału i napojów mlecznych.
Do każdego posiłku staraj się dodawać warzywa.

Pozdrawiam ciepło