Dlaczego ciężko mi przełykać?

Witam, Od wczoraj mam problem z przełykaniem śliny, jadłam wszystko normalnie i wczoraj i dziś. Czuję ucisk w gardle i ciężko mi się oddycha. Nie mogę za wiele jeść bo ciężko mi się przełyka czuje jakby mi coś stanęło w tym gardle dodatkowo węzły chłonne są delikatne powiększone. Czy to zadławienie czy raczej zapalenie gardła. Dodam że przebywam we Włoszech w hotelu w którym cały czas jest włączona klimatyzacja. Tylko te objawy opuchnięte gardło i problemy z przełykaniem śliny? Z góry dziękuję za pomoc

Najbardziej prawdopodobne jest zapalenie gardła na tle infekcyjnym. Proszę skonsultować się z lekarzem, konieczne będzie badanie i wybranie optymalnego sposobu leczenia. Sama może Pani wdrożyć leczenie niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi doustnymi lub do stosowania miejscowego.