Dlaczego mam kłucie w mostku?

Witam, od około tygodnia czuję ucisk w klatce piersiowej i mam problemy z oddychaniem. Czuję również kłujący ból w okolicach mostka oraz z lewej i prawej jego strony. Nie jest to objaw stały. Po czasie przechodzi samo ale ciągle nawraca. Dodam że nie palę i dużo się ruszam. Czym to może być spowodowane?

W diagnostyce dolegliwości bólowych w klatce piersiowej każdorazowo należy wykonać RTG i EKG. W tak młodym wieku przyczyny kardiologiczne są mało prawdopodobne, ale nie niemożliwe. U młodych aktywnych fizycznie osób może dojść do wykształcenia odmy samoistnej, w ostatnich 2 latach takie dolegliwości często wynikały z tzw. bólu opłucnowego w przebiegu COVID-19. Jedną z najczęstszych przyczyn jest choroba refluksowa przełyku. Jak Pan widzi, odpowiednia diagnostyka jest niezbędna w celu zawężenia kręgu poszukiwań.