Dlaczego mam znów krwawienie z dróg rodnych?

Witam, dwa tygodnie temu byłam na wizycie ginekologicznej po badaniu lekarz powiedział, że wszystko jest w porządku. Ostatnia miesiączka wystąpiła planowo, regularnie. Wczoraj po 2 tygodniach od miesiączki dostałam znowu krwawienia. Czy to może być spowodowane zmiana 3 miesiące temu tabletek antykoncepcyjnych na inne ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

krwawienie w środku cyklu jak najbardziej mogło pojawić się z powodu zmiany tabletek antykoncepcyjnych.

Stosowanie doustnej antykoncepcji hormonalnej niesie ze sobą ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Jednym z nich są właśnie plamienia oraz krwawienia śródcykliczne. Największe ryzyko pojawienia się skutków ubocznych występuje w pierwszych miesiącach stosowania danego preparatu, dlatego istnieje duże prawdopodobieństwo, że właśnie tak było w Pani przypadku.

Gdyby takie krwawienia pojawiały się częściej, proszę skonsultować się z ginekologiem.

Poniżej umieszczamy podobne pytania zadane przez inne użytkowniczki naszego serwisu:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-mam-krwawienie-w-drugim-tygodniu-stosowania-antykoncepcji,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-po-zmianie-tabletek-antykoncepcyjnych-na-belare,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-srodcykliczne-po-zmianie-tabletek-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.