Dlaczego moje libido spdło?

Dzień dobry , mam 40 lat od jakiegoś czasu zauważyłem że spadło u mnie zainteresowanie sexem. Czy są może jakieś sposoby na poprawę libido oraz czasu trwania stosunku ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

poziom libido zależny jest od wielu czynników i może zmieniać się wraz z wiekiem. Za spadek libido mogą być odpowiedzialne hormony lub choroby przewlekłe, takie jak nadciśnienie, cukrzyca, choroby tarczycy czy też otyłość.

Istnieje wiele patentów na poprawę libido. Pomocna może okazać się aktywność fizyczna, wypoczynek, przyprawy lub afrodyzjaki. Ważna jest również samoakceptacja – warto więc pracować nad poczuciem własnej wartości.

Jeśli to nie pomoże można udać się do seksuologa i porozmawiać o swoim problemie.

Więcej informacji na temat spadku libido znajdzie Pan w jednym z naszych artykułów, który znajduje się pod linkiem:

https://portal.abczdrowie.pl/libido-spadek-jak-zwiekszyc-libido-kobieta-i-mezczyzna.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.