Dlaczego podczas okresu pojawia się u mnie ból jajników?

Witam, mam pytanie raz na jakiś czas podczas okresu pojawia się u mnie ból jajników głównie prawego. Wczoraj miałam 3dzień krwawienia i odczuwałam straszne kłucia wręcz "zginające w pół", trwały chwile po czym ustępowały i za jakiś czas znów, męczyłam się cały dzień, leki przeciwbólowe nie pomagały za bardzo, dzisiaj jest trochę lepiej ale nadal pojawiają się te kłucia? nie wiem dlaczego tak jest, zdarza się to raz na jakieś 3-4 miesiące. Poprzednią miesiączkę przeszłam zupełnie bezboleśnie. Będę wdzięczna za informację.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna ocena ogólno-internistyczna dlatego należy udać się do lekarza rodzinnego, a takze do ginekologa i wykonanie usg przez pochwowego.